Кожен підприємець, бізнесмен, підприємство завжди знаходиться в пошуку оптимізації витрат і прискорення повернення своїх інвестицій. У кожному сегменті бізнесу є свої нюанси, які найкраще знати ДО запуску бізнесу.
Звичайно, дуже важливо скласти бізнес план, найняти людей, знайти правильне приміщення. У пральному бізнесі важливо також уважно поставитися до розрахунку майбутніх енерговитрат.
Одним з найбільш енергоємних процесів у пральні є сушка. Це пояснюється тим, що для видалення вологи з білизни вологу необхідно випарувати і відвести в зовнішнє середовище. Цей енергоємний процес може споживати до 2 кВт електрики на літр води, що випаровується!!
Компанія PROFITEX Україна рекомендує звернути увагу, що найдешевший і надійний шлях видалення вологи з білизни – віджимання, при якому енергія витрачається тільки на обертання барабана. Характеристикою ступеня віджимання є G-фактор – величина, яка характеризує відцентрову силу, що діє на білизну і воду в ньому. Ця сила залежить від діаметра барабана і швидкості його обертання.
Компанія PROFITEX Україна пропонує кілька рекомендацій щодо G-фактора, а саме які дії найкраще зробити для оптимізації енерговитрат:
1. Оптимальною для промислового обладнання вважається величина G-фактора = 350.
2. Ця величина умовно відповідає ступеню віджимання бавовняної білизни до залишкової вологості 50% = в 1 кг білизни залишається ½ літра води. Ця білизна приблизно така ж, як після віджимання бавовняного виробу в побутовій машині 5 кг зі швидкістю 1000 об / хв.
3. Залежність – нелінійна, наприклад: при G-факторі = 300, залишкова вологість буде близько 65%, при G-факторі = 200, залишкова вологість буде близько 90%, при G-факторі = 100, залишкова вологість буде 100%.
4. Зверніть увагу, що після досягнення G-фактором значення = 350, подальший вплив на вологу в білизні мінімальний. Наприклад, при G-факторі = 500, залишкова вологість тієї ж тканини з бавовни знизиться тільки до 48,5- 49,5%. Важливо також враховувати, що при збільшенні G-фактора > 350, досягається повільне незначне зниження вологості при істотному зростанні навантаження на підшипникові, ступичні та інші вузли машини. Це призводить до частих поломок обладнання, простоїв підприємства, зірваних замовлень, прямих економічних витрат на деталі, збільшення вартості обслуговування. Такий підхід недоцільний з урахуванням занадто незначного зниження залишкової вологості. Саме тому більшість виробників промислового устаткування при конструюванні машин обмежуються можливістю параметризації G-фактора на рівні = 350.
З урахуванням усього вищесказаного, компанія PROFITEXготова поділитися кількома рекомендаціями до процесу вибору сушильних машин.
5. Існують високошвидкісні підресорені пральні машини з G-фактором 350+, низькошвидкісні безпружинні пральні машини з G-фактором <100, а також середньошвидкісні підресорені і безпружинні машини з G-фактором +/- 200)
6. Високошвидкісні підресорені пральні машини з G-фактором 350+ забезпечують залишкову вологість після віджимання бавовни 50%, низькошвидкісні безпружинні пральні машини з G-фактором <100 пропонують залишити залишкову вологість 100%, середньошвидкісні підресорені і безпружинні машини з G-фактором + / – 200) = ~ 90%.
7. Дозвольте запропонувати орієнтовний аналіз енерговитрат на видалення вологи в різних сушильних машинах: машина завантаженням 20 кг орієнтовно коштує близько 7500 Євро з G- фактором 350; близько 6500 євро з G-фактором 200; близько 4500 євро з G-фактором 100. Менша ціна здається привабливіше, але чи так це ефективно для бізнесу? Просте порівняння операційних витрат машин з G-фактором 350 і G-фактором 200 підказує правильне рішення для ефективного бізнесу:
- в кожному кг білизни залишається на 0,4 л води більше = 20 * 0,4 = + 8 л води витрата;
- для видалення зайвих 8 літрів води необхідно додатково витратити 8 * 2 = 16 кВт електрики;
- при вартості 1 кВт = 2 грн, додатково буде витрачено 32 грн на кожному завантаженні машини;
- при 12 годинах роботи пральні в день і 12 циклах прання за день доведеться витратити додатково 12 * 32 = 384 грн на електроенергію через різницю в G-факторі машин;
- більшість промислових пралень працюють щодня, тоді за рік додатково тільки на електроенергію буде витрачено: 384 * 365 = 140160 гривень = 4500 євро / рік в цінах жовтня 2017. І це додаткові витрати тільки за 1 рік експлуатації, при тому що машина може працювати не менше 10 років
- за 10 років експлуатації сума додаткових витрат на електроенергію орієнтовно = 45 000: непорівнянні втрати з різницею в ціні = 1000 Євро.
8. Зверніть увагу, що в розрахунках вище ми ще не враховуємо додаткові втрати машини з G-фактором вище 350 через високе навантаження на вузли машини при занадто високих швидкостях віджиму, що призводить до частих зупинок і ремонтів.
9. Також зверніть увагу, що необхідно остерігатися машин з нереальними даними щодо залишкової вологості білизни і G-фактору. Це можна уточнити за діаметром барабана і швидкістю віджиму, які визначають величину G-фактора. При рівних діаметрах барабанів у машин однакового завантаження, G-фактор буде вище у машини з максимально можливою швидкістю віджиму.
Будь ласка, звертайтеся до співробітників PROFITEX Україна для ще більш деталізованої інформації або за телефоном +38 044 586 41 14.
Нам довіряють найскладніші і інноваційні проекти, адже ми завжди знайдемо найбільш ефективне рішення, запропонуємо довгострокові програми з оптимізації витрат і багато іншого!
Зв’яжіться з нами і ми відповімо на всі Ваші запитання
Error: Contact form not found.