Такі вироби, як шуби, пуховики, шкіряні куртки та інші вироби з делікатних тканин потребують особливого догляду і технології чистки, що породжує попит на послуги хімчистки. Тому все більше підприємців вирішують відкрити хімчистку, незважаючи на жорстку конкуренцію в цій сфері. У даній статті ми познайомимо вас з основними кроками на шляху до відкриття власного бізнесу і підкажемо, на що варто звернути особливу увагу.
Як відкрити хімчистку: крок за кроком
Запуск власного бізнесу – складний процес, що вимагає уваги до деталей. Умовно його можна розбити на наступні етапи:
- Аналіз ринку і конкурентів, підготовка бізнес-плану;
- Реєстрація бізнесу і оформлення документації;
- Підбір приміщення відповідно до вимог контролюючих органів і комерційною перспективністю;
- Підбір обладнання, проектування хімчистки;
- Оснащення приміщення, запуск обладнання;
- Наймання співробітників;
- Закупівля витратних матеріалів, хімікатів;
- Запуск рекламних кампаній.
Передбачте, як на підприємстві будуть вирішуватися питання адміністрування, виконуватися обробка заявок, здійснюватися технологічний процес чищення і прання. В рамках забезпечення роботи цеху продумайте схему постачання витратними матеріалами та аксесуарами хімчистки, технічний супровід устаткування тощо. моменти.
Оснащення хімчистки: професійне обладнання
Для того, щоб відкрити хімчистку, вам буде потрібно надійне професійне обладнання для хімічної чистки і фінішної обробки виробів. Залежно від типу підприємства і оброблюваних виробів, масштабу бізнесу і його завантаження можуть бути встановлені наступні агрегати:
- Промислові машини хімчистки;
- Професійні пральні і сушильні машини;
- Прасувальні катки або каландри;
- Пароманекени і професійні прасувальні столи;
- Парогенератори;
- Пакувальники та інше обладнання.
Обладнання наведених вище категорій представлено в асортименті таких брендів, як Renzacci, TOLON, IMESA, Miele, Electrolux, JENSEN, SOVRANA та інших виробників.
Машини хімчистки: критерії вибору
Професійні машини хімічної чистки виконують комплексну очистку текстильних, хутряних, шкіряних виробів, видаляючи складні забруднення. Таке обладнання передбачає здійснення всього технологічного процесу в одному корпусі: це чистка, віджимання, сушіння і провітрювання виробів. Серед виробників промислових агрегатів даного типу можна виділити виробників SOVRANA і Renzacci S.p.A.
Асортимент промислових машин хімчистки бренду SOVRANA представлений обладнанням компактних розмірів для експлуатації в невеликих приміщеннях і моделями стандартних габаритів. У модельному ряду представлені машини із завантаженням від 10 до 40 кг, оснащені від 1 до 3 барабанами. Агрегати виробника можуть застосовуватися на хімчистках різних типів, в тому числі у пральнях при готельних комплексах.
На що варто звернути увагу при виборі професійної машини хімічної чистки? Перш за все це – величина завантаження одного циклу прання. За даним критерієм виділяють малі, середні та великі агрегати. Також підприємцю варто взяти до уваги тип нагріву, число і обсяг баків, габарити і вагу обладнання.
Як відкрити хімчистку з нуля: бюджет
Отримати точну відповідь на питання про те, яким є бюджет на відкриття хімічної чистки, можна, тільки врахувавши всі статті витрат майбутнього підприємства. Так, стартові витрати на закупівлю обладнання в залежності від масштабів бізнесу і його специфіки складуть:
- Міні-хімчистка – від 40 000 Євро;
- Хімчистка – від 70 000 Євро;
- Хімчистка при великому підприємстві – від 100 000 Євро.
Крім витрат на оснащення хімчистки та пральні важливо врахувати величину витрат на оформлення документації, оренду приміщення, енергоресурси, ФОП, просування. Не варто забувати і про вартість витратних матеріалів і професійної хімії.
Перспективы бизнеса: срок окупаемости и рентабельность
На пути от идеи как открыть химчистку к запуску бизнеса важно продумать, как минимизировать риски. Так, владелец подобного предприятия столкнется с ограничениями для помещения химчистки: удаленность (минимум 80 метров) от жилых домов, расположение на цокольном или первом этаже, минимальная высота потолков – три метра. Строги и требования утилизации отходов – твердых отходов, шлама и контактной воды, а также люминесцентных ламп. Помимо этого спрос на услуги химчисток в большинстве регионов имеет выраженную сезонность, что также стоит учесть предпринимателю.
Срок окупаемости и рентабельность химчистки зависит от множества параметров, но в среднем окупаемость достигается на 2-4 год работы предприятия, а рентабельность варьируется от 10 до 40%.
Специалисты PROFITEX имеют большой опыт проектирования, оснащения и сервисного обслуживания химчисток. Обратитесь к нам, чтобы получить исчерпывающую информацию о том, как открыть химчистку, подобрать профессиональное прачечное оборудование, профессиональную химию. Для этого позвоните по телефону +38 044 586-41-14, отправьте запрос на адрес info@profitex.ua или оставьте свои контактные данные в формах обратной связи на сайте.