Затребуваність послуг прання та хімічного чищення в приватному і комерційному секторі зростає з року в рік. Тому якщо ви планували відкрити пральню або хімчистку, cаме час приступити до реалізації бізнес-ідеї. Наша стаття познайомить вас з особливостями ринку послуг чистоти і допоможе сформувати грамотний алгоритм дій для побудови успішного бізнесу.
Відкриваємо пральню або хімчистку: головні кроки
Запуск власного бізнесу на ринку послуг чистоти, як правило, передбачає наступні кроки:
- Аналіз попиту на послуги прання та хімчистки, вивчення конкурентів і розрахунок рентабельності бізнесу;
- Вибір формату підприємства (міні-пральня, аквачистка, хімчистка тощо);
- Врегулювання юридичних питань, знайомство з законодавством, санітарно-епідеміологічними нормами та вимогами пожежної безпеки;
- Вибір відповідного приміщення для майбутнього підприємства;
- Підбір професійного технологічного устаткування і меблів;
- Замовлення чистячих засобів, хімії та витратних матеріалів;
- Підбір і навчання персоналу;
- Розробка і реалізація стратегії просування пральні.
Очевидно, що відкрити пральню «з нуля» – непросте завдання. Але відповідальний підхід і увага до деталей на кожному етапі втілення бізнес-ідеї в життя істотно збільшують ваші шанси на успіх.
Основні вимоги до приміщення пральні
Перше, чим варто керуватися у виборі локації майбутнього бізнесу – це наявність потенційних клієнтів в районі і зручність розташування приміщення. Так, вдале розташування забезпечить аквачистку або міні-пральню безперервним потоком клієнтів, а значить, підвищить швидкість окупності бізнесу.
Об’єкти, що надають послуги прання та хімчистки, можуть розташовуватися на першому і цокольному поверхах, повинні бути забезпечені комунікаціями (водопостачання, електрика), а також оснащені вентиляційною системою. У плануванні приміщення важливо передбачити робочу зону (розташування промислових пральних і сушильних машин, прасувальних катків тощо), зони відпочинку для клієнтів і співробітників. Не забудьте і про місця зберігання професійної хімії та робочого інвентарю.
Оснащення пральні: підбираємо обладнання
Купівля професійного прального обладнання – вагома стаття витрат. Залежно від формату підприємства, переліку послуг та передбачуваного обсягу прання, специфікація буде включати:
- Професійні пральні машини;
- Сушильні машини;
- Прасувальні установки (професійний прасувальний каток, прасувальний каландр);
- Машини хімчистки;
- Фінішне обладнання;
- Допоміжне обладнання.
За відсутності досвіду в області оснащення подібних об’єктів ми рекомендуємо вам звернутися до професіоналів PROFITEX для складання докладної специфікації обладнання європейських брендів.
Запорука чистоти: професійні засоби для чищення
Закупівля якісної хімії, порошку та інших засобів для чищення для роботи – ваша гарантія тривалої безпроблемної експлуатації пральних машин і машин хімчистки. З усією відповідальністю підійдіть до вибору постачальника професійної хімії для пралень і хімчисток і враховуйте рекомендації виробників обладнання. Для початку роботи вам будуть потрібні рідка хімія і порошки, засоби для виведення плям, відбілювачі тощо. Функціональне і економічне рішення при наявності декількох машин – дозуюча установка професійних засобів для прання.
Обличчя вашого бізнесу: персонал підприємства
Величина штату підприємства варіюється в залежності від виду хімчистки. Так, пральня самообслуговування може обійтися мінімальним числом співробітників, а бухгалтерію, сервісний супровід та господарську підтримку передати на аутсорсинг. Штат індустріальної пральні включатиме кілька фахівців прання і прасування білизни, адміністративний персонал для роботи з клієнтами, а також співробітників технічного обслуговування. Кількість працівників безпосередньо залежить і від режиму роботи підприємства.
Скільки коштує відкрити пральню?
Одне з найважливіших питань, що хвилюють підприємця – вартість прального обладнання і обсяг вкладень на старт бізнесу. Розглянемо мінімальні бюджети на комплекти оснащення різних форматів бізнесу:
- Хімчистка – від 50 тисяч євро
- Аквачистка – від 30 тисяч євро
- Міні-пральня – від 10 тисяч євро
- Пральня самообслуговування – від 15 тисяч євро
- Комерційна пральня – від 30 тисяч євро
- Індустріальна пральня – від 50 тисяч євро
- Пральня на виробництві – від 20 тисяч євро
- Пральня в готелі – від 10 тисяч євро
- Пральня в лікарні – від 30 тисяч євро
При формуванні бюджету важливо врахувати, що крім професійного прального обладнання він буде включати витрати на реєстраційні внески, оренду приміщення, комунальні послуги, рекламу та ФОП.
Прийняли рішення відкрити пральню «з нуля»? Зверніться до фахівців компанії PROFITEX, щоб отримати консультацію з проектування, бюджетування об’єкта і підбору професійного прального обладнання. Ми допоможемо вам зробити перші кроки в організації бізнесу, підберемо якісну техніку, запустимо і налагодимо її роботу, а також здійснимо сервісну підтримку.
